Α.Π.Σ. Ναυάρχου Βότση - Φ.Ο. Βριλησσίων 3-2

2020-02-03 18:34

Δεν τα κατάφεραν τα κορίτσια του ΦΟ Βριλησσίων.

Σε εκτός έδρας αγώνα για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Pre Leaque κατηγορίας Ελλάδος, με αντίπαλο την ομάδα του ΑΠΣ Ναυάρχου Βότση, η ομάδα του ΦΟ Βριλησσίων γνώρισε την ήττα με 3-2 σετ.

Η ομάδα του ΦΟ Βριλησσίων μπήκε δυνατά στον αγώνα και κατάφερε να πάρει το πρώτο σετ με 23-25, το δεύτερο σετ το έχασε εύκολα με 25-14, στο τρίτο σετ η ομάδα των Βριλησσίων πήρε ξανά το προβάδισμα αφου νίκησε με 22-25, στο τέταρτο σετ έγινε μάχη με την ομάδα του Ναυάρχου Βότση να το κερδίζει με 25-22.

Έτσι ο αγώνας οδηγήθηκε στο ται-μπρεικ το οποίο και κέρδισε η ομάδα της Καλαμαριάς με 15-8.

Η ομάδα του ΦΟ Βριλησσίων με τον βαθμό που πήρε ανέβηκε στην 9η θέση μαζί με τις ομάδες του Πανιωνίου και των Μακεδόνων.

Επόμενη αγωνιστική για την ομάδα του ΦΟ Βριλησσίων εντός έδρας στις 8 Ιανουαρίου και ώρα 17:45, με αντίπαλο την ομάδα του ΑΟ Λαμίας 2013.