ΦΟ Βριλησσίων - ΑΟ Λαμίας 1-3

2020-02-10 19:02

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε ο ΦΟ Βριλησσίων.

Ο αγώνας έγινε στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Pre Leaque γυναικων στο βόλεϊ, ανάμεσα στην ομάδα του ΦΟ Βριλησσίων και την ομάδα του ΑΟ Λαμίας.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο με τις δύο ομάδες να παλέυουν για το αποτέλεσμα, το πρώτο σετ το πήρε η ομάδα του ΑΟ λανίας με σκορ 22-25, το δεύτερο σετ παρά το ότι η ομάδα του ΦΟ Βριλησσίων ήταν μπροστά στο σκορ το πήρε και αυτό η ομάδα του ΑΟ Λαμίας με 20-25.

Το τρίτο σετ ύστερα από μεγάλη μάχη το πήρε η ομάδα του ΦΟ Βριλησσίων με 25-23, στο τέταρτο σετ όμως η ομάδα του ΦΟ Βριλησσίων δεν προέβαλε μεγάλη αντίσταση και το έχασε με σκορ 16-25.

Παρά την ήττα η ομάδα του ΦΟ Βριλησσίων εξακολουθεί να βρίσκεται στην 9η θέση με 15 βαθμούς.

Φ.Ο. Βριλησσίων (Τριανταφυλλόπουλος): Στάθη, Τέζα, Γκρέκα, Χαμπηλομάτη, Έρωτα, Κάβουρα / Καβριγιάννη (λ), Καμπυλαύκα (λ), Κοντούδη, Μπόκη.
Α.Ο. Λαμίας 2013 (Αγγέλης): Παπαδοπούλου, Φαλιάγκα, Σαββίδου, Νούσια, Παπαμίχου, Κόγιτς / Μάρκου (λ), Κλέτσα (λ), Καϊμάκη.

Επόμενη αγωνιστική στις 15 Φεβρουαρίου εκτός έδρας με αντίπαλο την ομάδα ΑΓΣ Άρτεμις.