Ο Νεοπεντελικός 2-1 την ΑΕ Περιστερίου

2017-11-27 10:21

Ο Νεοπεντελικός επικράτησε στο γήπεδο Μελισσίων για την 8η αγωνιστική της ΑΕ Περιστερίου, με 2-1 και συνεχίζει να βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Γ' κατηγορίας(2ος όμιλος).

Η ομάδα των βορείων προαστίων ήταν καλύτερη σε όλο το πρώτο μέρος. Την αρχή έκανε ο Μαρουλίδης όταν πέρασε στον Τσάκαλο και εκείνος με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 1-0 στο 17 ' Το δεύτερο τέρμα για την ομάδα της Πεντέλης πέτυχε ο Μαρουλίδης με δυνατό σουτ στο 21' .Παρόλο που η ομάδα της Πεντέλης πιέζει να σημειώσει και άλλα τέρματα , λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και με ωραίο τέρμα του Ζαΐμη στο 44' έδωσαν άλλη τροπή στο παιχνίδι. Με την έναρξη της επανάληψης το σκηνικό ανατράπηκε.

Η ΑΕ Περιστερίου μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι δημιούργησε φάσεις, αλλά δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιο τέρμα. Να σημειωθεί ότι ο Νεοπεντελικός είχε ένα δοκάρι με τον Ντάρλα στο πρώτο ημίχρονο, ενώ και η ομάδα του Περιστερίου τρία.

Διαιτητήτευσε ο  ΚΕΛΕΚΙΔΗΣ Π. Βοηθοί:  ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π., ΤΣΕΛΙΚΟΣ Α.

ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ( προπονητής Δήμος Σταμάτης ):  ΝΙΚΟΛΑΟΥ ,ΣΤΆΠΠΑΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ(C), ΣΑΓΜΑΤΌΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΟΥΛΟΥΚΟΣ(73' ΦΙΛΙΠΠΗΣ ) ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΑΛΕΚΟΣ, ΤΣΆΚΑΛΟΣ, ΤΣΩΝΗΣ( 91' ΑΓΓΕΛΌΠΟΥΛΟΣ ), ΜΑΡΟΥΛΙΔΗΣ(80 ' ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ), ΝΤΑΡΛΑΣ(73' ΚΑΡΥΔΗΣ) .

ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΊΟΥ( προπονητής Ηλιόπουλος Ν.): ΦΑΝΟΣ, ΠΑΤΗΡΗΣ(46'ΚΑΤΣΙΚΑΣ-ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΣ ) , ΜΑΡΟΥΛΗΣ, ΖΑΦΕΙΡΗΣ, ΓΚΟΥΜΑΣ(C) , ΖΑΪΜΗ, ΜΑΝΤΙΖΩΡΗΣ, ΓΑΖΕΠΙΔΗΣ( 70' ΘΩΜΟΣ ), ΡΟΥΣΗΣ, ΚΩΝΣΤΑΣ(64' ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ ), ΚΑΣΤΙΓΑΚΗΣ (83' ΙΑΚΏΒΑΚΗΣ ).

Την επόμενη και 9η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ ' ΕΠΣΑ η ομάδα της Πεντέλης παίζει εκτός με τον Προμηθέα, ενώ η ΑΕ Περιστερίου υποδέχεται τηνΑ.Ο ΚΩΦΏΝ.